Sezon festiwalowy trwa w najlepsze, co oznacza, że bez wątpienia zostaliście zalani festiwalowym pięknem i inspiracją dla mody. Jeśli nie jesteś doświadczonym festiwalowiczem, planowanie szczegółów może być przytłaczające, dlatego dzielimy się z Tobą 10 rzeczami, o których dowiesz się zanim weźmiesz udział w wybranym przez siebie festiwalu…

10 rzeczy, które musisz wiedzieć przed wyjazdem na festiwal

Running friends at the festival

1. Praktyczność jest kluczem

Z festiwalową inspiracją przychodzą liczne zdjęcia ulubionych celebrytów serwujących kilka stylowych, inspirowanych wybiegiem zestawów, ale dla tych celebrytów, które uczestniczą w Coachelli, ich doświadczenie będzie dalekie od naszych, zwykłych śmiertelników, którzy walczą z pogodą, deszczem czy upałem. Wiedząc o tym, ważne jest, aby upewnić się, że wasze stroje są wygodne i odporne na pot. 

Możesz jeszcze w alternatywny sposób zadbać o swój festiwalowy wygląd, ozdobić się akcesoriami kosmetycznymi, takimi jak tymczasowe tatuaże i brokat. Biżuteria marki Orelia oferuje zróżnicowaną gamę misternie zaprojektowanych rekwizytów piękna festiwalu.  Aby osiągnąć maksymalny efekt, Tatuaże Temporary Face Tattoos są doskonałym uzupełnieniem dla Elaborate Arm Band. 

2. Brokatu nigdy za wiele

Na szczęście dla Ciebie, Latest in Beauty jest na całej scenie brokatu w tym sezonie festiwalowym. Glitterlution’s Glitter Pot to świetna propozycja na kreatywność od stóp do głów, a co najlepsze? Jest całkowicie biodegradowalny, zrównoważony i wegański – idealny dla bardziej sumiennego, imprezowego zwierzęcia. Glitter Eyes’ Pressed Glitter Pigments (już wkrótce) to marzenie, z którym można pracować; bez kleju, bez bałaganu – tylko wiele błyszczy. Doskonałe na festiwale i w pełni wodoodporne, po zużyciu, brokat jest łatwy do wytarcia – całkowicie niezawodny i oszczędzający czas.

3. Wytrzyj do czysta!

Alternatywa prysznica, czyli mokre chusteczki i środek do czyszczenia rąk to niezbędne produkty do Twojego zestawu festiwalowego. Zatwierdzone przez AA Skincare chusteczki pielęgnacyjne do ciała, idealne do szybkiego i skutecznego oczyszczania palców u stóp, składają się z naturalnych ekstraktów i olejków eterycznych, w tym antyseptycznego olejku z drzewa herbacianego, który oczyszcza i usuwa bakterie i aloes, pozostawiając skórę chłodną i spokojną. Jeśli chodzi o środek do higieny rąk, Merci Handy oferuje zabawną, zróżnicowaną gamę zapachów na każdą okazję.

4. Suchy szampon to MUST.

Szampon Dry Shampoo jest bardzo ważny, jeśli chodzi o uczestnictwo w festiwalu, ponieważ mycie włosów jest luksusem, który prawdopodobnie będziesz musiała przegapić. Nie musisz się jednak martwić – Oryginalny szampon Dry Shampoo Lee Stafforda to wszechstronny festiwalowy bohater włosów, który pracuje nad odświeżeniem i ożywieniem włosów, nie pozostawiając żadnych śladów.

5. Nosisz tylko to, co najważniejsze

Torebki typu nerka mogą być poważnym zwrotem w stronę lat 90-tych i dalekie od stylowego wzornictwa, ale świetnie nadają się do noszenia tylko tego, czego potrzebujesz, zapewniając, że nic nie stanie na przeszkodzie (co oznacza, że możesz skupić swoje wysiłki na ważniejszych czynnościach, takich jak taniec i picie). Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to zgubić swoje cenne rzeczy w zatłoczonych miejscach, więc ten styl torby jest idealny.

6. Bądź strategiczny w wyborze swojego miejsca!

 Znajdź zacienione miejsce i uważaj na drzewa, jakby było gorąco, Twój namiot może szybko stać się jak piec, przez co możesz się bardziej pocić. Po drugie, nigdy nie biwakuj przy ścieżce na wypadek deszczu – błotnista zjeżdżalnia nie jest tak zabawna, jak się wydaje, gdy wypiłeś o jednego drinka za dużo, dlatego sugerujemy biwakowanie na wyższym poziomie.

7. SPF, SPF, SPF

To musisz zapamiętać na zawsze: twój SPF. Osłona przeciwsłoneczna jest jedną z najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas uczestniczenia w festiwalu, szczególnie jeśli pogoda jest bardziej upalna. Festiwale nie zostały wprowadzone w celu opalania (z wyjątkiem tych na plażę) i nie chcesz być tą, która spędza większość czasu stosując zimne okłady i aloesowy żel na swojej czerwonej skórze. Jeśli jesteś bardziej wrażliwa na słońce trzymaj się SPF30 lub wyższego.

8. Nawadniaj się!

Nie trzeba dodawać, że utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić w czasie festiwalu. I owszem, mamy na myśli wodę, a nie alkohol (zawsze na przemian – nie tylko sprawi, że poczujesz się lepiej, ale też zmniejszy kaca).

9. Miej baterie naładowane!

Jeśli chcesz utrzymać swój telefon przy życiu przez cały weekend, zaopatrz się w power banki – im więcej tym lepiej. Musisz przecież nagrać mnóstwo stories i rejestrować wasze wspólne pląsy przy ulubionej muzyce. Jeśli obawiasz się o stan swojego telefonu (pęknięty ekran? Nie, dziękuję), to w pełni zalecamy pójście do starej szkoły i przynieść niedrogi jednorazowy aparat filmowy.

10. Przygotuj się na złą pogodę!

U nas klimat nie rozpieszcza, a lato bywa kapryśne, więc nawet jeśli prognozowana jest ładna pogoda, lepiej przygotować się na najgorsze. Kalosze i długie skarpetki są koniecznością, nie tylko dla ciepła, ale także po to, aby zapobiec obtarciu nóg, jeśli przemokniesz. W pełni wodoodporny płaszcz jest również niezbędny, więc unikaj tańszych, “odpornych na deszcz” alternatyw, ponieważ gdy pada deszcz, możesz poważnie przemoknąć. Warto również rozważyć zabranie namiotu, którego część jest oddzielona od miejsca, w którym śpisz – nikt nie chce spać ze swoimi mokrymi kaloszami, a pozostawienie ich na zewnątrz wiąże się z wieloma zagrożeniami.