Stylizacja włosów w czasie silnej letniej wilgotności może być nie lada wyzwaniem. Lato często sprawia, że chcesz odciąć wszystkie włosy, po prostu dlatego, że nie możesz poradzić sobie z tym, by wyglądały one na jakimkolwiek poziomie i były reprezentacyjne. Zanim jednak podejmiesz drastyczną decyzję, by ogolić głowę tak, by przypominała Britney około 2007 roku, jest wiele szykownych fryzur, których możesz spróbować.

W obawie przed spędzeniem lata z włosami, które zdobędą dla mnie rolę Króla Lwa, dzielę się z Wami trzema fryzurami, które w tym sezonie będą nie do utrzymania w ryzach. Oto 3 łatwe fryzury na lato

Plażowe fale

Plażowe fale to klasyczny, letni look, niezależnie od tego, czy faktycznie opalasz się na plaży, czy nie – najgorętsze włosy na wakacjach sprawdzają się równie dobrze w dużym mieście, jak i w wielkim surfingu. Jeżeli nie możesz dostać się na plażę, zabierz ją do siebie z tą super prostą, łatwą w utrzymaniu fryzurą. Co lepsze, ten wygląd może być osiągnięty za pomocą gorącego narzędzia lub bez niego. Jeśli nie używasz lokówki, po prostu spryskaj Bedhead firmy TIGI’s Beach Me Gel Mist mokrymi włosami i plecionką, pozostawiając do wyschnięcia na noc. Przyjdź rano, bez względu na to, czy Twoje włosy są kręcone, falowane czy proste, będziesz miała absolutną kontrolę, długotrwały efekt i obłędne fale w obfitości.

Blond Woman with Long Wavy Hair Wearing Summer Clothes and Sitting on Stone Wall Along Beach Promenade

Messy Top Knot

Jedną z ulubionych fryzur w letnich upałach, która również  łączy style jest klasyczny nieporządny top knot. Aby osiągnąć ten efekt, spryskaj wilgotne włosy wybranym sprayem teksturyzującym i ułóż szorstki wysoki kucyk, a następnie skręć i zawiń go w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Upnij włosy wsuwkami i spryskaj je lakierem TIGI Mini Masterpiece Hair Spray, aby je utrwalić. Chcesz nadać tej fryzurze więcej charakteru? Udekoruj swój niechlujny kok opaską do włosów i voila, szykownymi włosami przez cały dzień!

Luźno spleciony warkocz

Innym wszechstronnym letnim stylem jest luźna, teksturowana plecionka, która będzie pasować do każdego rodzaju plecionki lub warkocza. Aby uzyskać efekt luźnej fryzury typu boho, wystarczy zaczesać włosy do tyłu i zaplatać je do tyłu. Alternatywnie, podziel włosy na pół i zaplataj luźno z każdej strony, wyciągając fragmenty włosów, aby nadać im teksturę – łatwą, swobodną i odporną na wilgoć. Aby nadać włosom większą objętość i sprężystość, nałóż na mokre włosy piankę zwiększającą objętość i sprężystość Charlesa Worthingtona przed wysuszeniem.