Właśnie minęliśmy Przesilenie Zimowe i Yule, zbliża się też koniec tego roku kalendarzowego.

O tej porze roku jest dno ziemskiego wydechu. Yule jest najciemniejszym dniem w roku, a po tym dniu słońce zaczyna się obracać ku dłuższym dniom na półkuli północnej. 

Ten czas dobrze wykorzystać dla lepszej jakości “czasu wewnętrznego” z samym sobą. W tych dniach dobrze znaleść czas, aby wejść do środka, zarówno dosłownie jak i w przenośni, zapalić świece i spędzić czas na odżywianiu serca i ciała. Zastanówmy się nad rokiem, który minął i tym rokiem, dekadą. Wyrażając wdzięczność za wszystkie moje dary oraz pamiętając o całym tym wzroście, który miał miejsce. Uhonorowanie ciemności i powrót światła. 

Winter road in the forest

Oto kilka zimowych pomysłów i zajęć na koniec roku, aby doświadczyć piękna tej pory roku – 5 Rytuałów związanych z początkiem zimy:

❄️ Opublikuj swoje marzenia na nadchodzący rok, wymień je, pomaluj, zrób z nich wiersz, wytańcz je, nieważne jak je wyrażasz, ale przedstaw swoje intencje na nadchodzący rok. To jest jak “nów” roku 🌑.

❄️ Zasadzić kilka nasion w słoiku przy oknie i obserwować jak kiełkują i kiełkują w ciągu najbliższych tygodni. Posadziłem kilka nasion bazylii 🌱, gdy wróci ciepło, posadzę je w moich skrzynkach na kwiaty.

❄️ Medytuj z wizualizacją i obserwuj w oku twojego umysłu 👁 twoje stare wzory i sabotujące wierzenia opuszczają twoje ciało i odchodzą w ziemię by być pożywieniem dla niej. 

❄️ Użyj miotły, aby zamiatać swój dom, i usunąć wszelkie stare stagnacje energii, oraz brud i kurz z domu. To zarówno symboliczne a także funkcjonalny 🥰 po fizycznym oczyszczaniu, możesz wszystko spalić tworząc oczyszczający dymu, inne dobre rzeczy do zrobienia takiego ogniska to słodka trawa, palo santo lub nawet suszone sosnowe igły.

❄️ Śpiewaj z okazji powrotu słońca, kolędy i piosenki Yule przynoszą dużo światła w tym ciemnym czasie.