Bez względu na porę roku, zawsze jest jakiś moment, w którym skóra może sprawiać problemy. Chociaż te problemy skórne mogą być różne, ja uważam, że są to najczęstsze problemy:

Jeśli chodzi o przyczyny, to czasami jest to spowodowane nagłą zmianą pogody, a innym razem jest to spowodowane stresem związanym z nadchodzącym terminem pracy lub po prostu wysiadaniem z samolotu na długich trasach.

Niezależnie od przyczyny, zawsze najlepiej stosować najbardziej naturalne i holistyczne środki zaradcze, które pomagają ukoić podrażnioną skórę.

Jeśli znajdziesz się w podobnej sytuacji i chcesz wiedzieć, jak przywrócić skórze wygląd gwiazdy, znajdziesz poniżej sprawdzone 5 sposobów na ukojenie podrażnionej skóry

Woda, woda i więcej wody

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że pijesz wystarczająco dużo wody. Pomaga to we wszystkim i w każdym przypadku, gdy skóra się pobudza, choć jest to szczególnie ważne, gdy problemem jest szczególnie suchość lub trądzik.

Woda pomaga nawilżyć skórę i zapobiega powstawaniu oznak odwodnienia, które mogą pojawić się na twarzy, a które wyglądają trochę jak zmarszczki.

Mimo, że potrzeby różnych osób różnią się, organizm powinien otrzymywać co najmniej 3 litry wody dziennie, choć nawet więcej, jeśli skóra wygląda trochę szorstko.

Upiększające jedzenie

Regularnie unikam pokarmów, które mogą wywołać u mnie stan zapalny, takich jak gluten, nabiał i cukier. Uważam, że mogą one powodować trądzik, jak również wiele innych problemów skórnych.

Kiedy stosuję dietę opartą głównie na roślinach, moja skóra jest lśniąca.

Kiedy jednak moja skóra się pobudza, przechodzę do moich ulubionych “pokarmów upiększających”, które sprawiają, że moja skóra czuje się i wygląda najlepiej.

Moimi ulubionymi są:

Papaya.

Uwielbiam te owoce, ponieważ są one bogate w witaminę A, która potencjalnie może pomóc zmniejszyć ryzyko rozwoju trądziku oraz witaminę E, która może pomóc w utrzymaniu wyglądu skóry i ogólnego zdrowia. Jest również bogaty w witaminę C, która może pomóc w promowaniu produkcji kolagenu


Jarmuż.

Ten zielony liściasty jarmuż zawiera witaminę C i luteinę, karotenoid i przeciwutleniacz, które potencjalnie mogą pomóc w suchości

Awokado.

Opieram się na tym pysznym owocu ze względu na jego dobre właściwości tłuszczowe, które mogą sprawić, że Twoja skóra poczuje się bardziej elastyczna.

Znajdź swoje własne pokarmy dla urody, zwracając uwagę na to, co jesz, kiedy Twoja skóra wygląda najlepiej.

Wyśpij się

Uzyskanie wystarczającej ilości Zzz’s jest koniecznością, zwłaszcza jeśli moja skóra nie wygląda najlepiej – mniej więcej siedem do dziewięciu godzin na dobę.

Niezależnie od tego, czy jest to jasność, czy trądzik, uzyskanie dobrego snu w nocy ma potencjał, aby pomóc w tych kwestiach. Pamiętaj: Ciało pozbawione snu to ciało zestresowane, a zestresowane ciało uwalnia kortyzol. To może spowodować wszystko, od drobnych linii do trądziku.

Co więcej, podczas snu Twoja skóra generuje nowy kolagen, który może pomóc w zapobieganiu przedwczesnemu starzeniu się. Tak więc zanim nadasz trendowi bulionu kostnego wir, powinieneś najpierw spróbować poprawić swoje nawyki snu.