Oto 5 tipów jak przygotować skórę na lato

Slim beautiful girl in a swimsuits looks in the mirror on the open air on a sunny summer day .

Lato szybko się zbliża, co oznacza jedno: czas odsłonić trochę skóry i porzucić swój wierny sweter zimowy. Prawdopodobnie Twoja garderoba została już poddana przeglądowi w ramach przygotowań do nowego sezonu, ale to nie tylko Twoje wybory powinny być na pierwszym planie – nadszedł czas, aby zająć się Twoją skórą.

Jeśli, tak jak ja, siedzisz teraz i patrzysz na swoją skórę, debatując, czy jesteś gotowa obnażyć wszystko, nie ma potrzeby panikować. Oto 5 tipów jak przygotować skórę na lato, które pozwolą Ci odkryć świeższy wygląd skóry od stóp do głów.

ZADBAJ O SWOJE OCZYSZCZENIE

Kiedy nadejdą cieplejsze miesiące, ważne jest, aby zmienić sposób pielęgnacji na odpowiedni dla siebie i podjąć wysiłek oczyszczania zarówno rano jak i wieczorem. Jednym z moich ulubionych produktów do lekkiego, ale skutecznego letniego oczyszczania jest bajeczny żel do demakijażu, który został stworzony z olejków eterycznych spa, aby uzyskać czystą, ale jednocześnie zrównoważoną cerę. Warto również zastanowić się nad zrobieniem kilku innych wymian wśród Twoich kosmetyków, a zwłaszcza Twojego nawilżacza. Twoim głównym priorytetem jest podniesienie poziomu nawilżenia, ponieważ latem prawdopodobnie Twoja skóra będzie się bardziej pochylać w kierunku bardziej suchej strony. Prosta odżywka nawilżająca Simple Skincare Hydrating Booster to moje zadanie, ponieważ jest wykonana z uwielbiających skórę składników i nie zawiera żadnych szkodliwych substancji chemicznych, które mogłyby ją zdenerwować. Lubię używać jej jako podkładu nawilżającego lub mieszać ją z moim codziennym kremem nawilżającym, aby uzyskać dodatkowy zastrzyk wilgoci. Jeśli Twoja skóra znajduje się po stronie natłuszczającej, idealny jest lżejszy preparat nawilżający, który pomaga uniknąć zatykania porów, zapewniając jednocześnie jej nawilżenie.

ZŁUSZCZAĆ, ZŁUSZCZAĆ, ZŁUSZCZAĆ

Kiedy skończy się zimno, prawdopodobnie zostaniesz ze skórą, która nie jest w najlepszym stanie, dlatego pierwszą rzeczą, którą będziesz chciała zaznaczyć na swojej liście preparatów do pielęgnacji ciała, jest złuszczanie. Jest to najlepszy sposób na zlikwidowanie suchych plam na skórze i wyeliminowanie martwych komórek skóry, aby odsłonić świeższą skórę, która promienieje wspaniałym letnim blaskiem. Jednym z moich ulubionych produktów do dobrej sesji złuszczania jest Super Beauty Raspberry & Cranberry Body Scrub, doskonała formuła do wstrzykiwania dawki kochających skórę antyoksydantów do skóry, jednocześnie oczarowując Twoje zmysły tantalizującą jagodową miksturą. 

PEDI-CURED

Ja na przykład, często jestem winna zaniedbania moich stóp, ale latem, są one bardzo wysoko na mojej liście “do rozpieszczania”. Pęknięte, suche pięty są często nieestetyczne, ale co ważniejsze, mogą powodować ból podczas noszenia niektórych butów lub podczas codziennego wysiłku. Asortyment pielęgnacji stóp Soap & Glory jest tak dobry, jeśli nie lepszy niż pedicure w salonie. Zawsze jako pierwsza stosuję The HEEL DEAL Foot File, ponieważ zapewnia mi on pięciogwiazdkowy zabieg przypominający pedicure z komfortu mojego własnego domu. Z trzema różnymi głowicami do opiłowywania, plus dodatkowy pilniczek między palcami (uwaga: łaskotki) usuwa większość szorstkiej skóry i pozostawia stopy gładkie i gotowe do głębokiego odżywiania HEEL GENIUS Foot Cream (najlepiej najpierw nałożyć go na skórę, a następnie przykryć skarpetkami dla intensywnego zabiegu). Wszystko czego teraz potrzebujesz to szykowne lizanie lakieru do paznokci (jak OPI’s A Definite Moust-Have) i kilka sandałów – całkowicie utwardzonych i gotowych na plażę.

DEPILACJA

Kto nie olewał golenia nóg czy pach zimą, przydać się? Gdy robi się ciepło i możemy odsłonić nogi oznacza, że nadszedł czas na wielkie letnie golenie. Na szczęście, LiB przykryło Cię Summertime Essentials Box, który zawiera nie jedną, ale cztery maszynki do golenia Bic Soleil. Wysokiej jakości ostrza zapewniają komfortowe, dokładne golenie bez podrażnień (nie ma tu wysypki ani czerwonych wypustek, panie). No dalej, przywitajcie się z jedwabistymi, letnimi nogami!

CHROŃ SIĘ

Łatwo jest dać się ponieść jednemu za dużo koktajlowi podczas lata, ale jest jedna rzecz, o której nigdy nie należy zapominać, a jest nią SPF. Ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych powinna być niezwykle ważna podczas przebywania na słońcu, a jeśli masz zamiar spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu, ważne jest, aby nakładać go ponownie co kilka godzin. Dzięki temu, że przemysł kosmetyczny stara się rozwiązać problem grubych kremów, możesz teraz otrzymać wiele różnych filtrów przeciwsłonecznych, które zostały specjalnie opracowane dla Twojej twarzy. Garnier’s SkinActive Moisture Bomb Protect Multi-Protecting Hydrating Mist SPF30 jest idealny do szybkiego schładzania, zapewniając jednocześnie ochronę skóry.