Poznaj 5 wskazówek do uzyskania idealnej opalenizny

Side view of pretty young African American woman in red bikini tanning sitting on the beach in the sunshine

Szanse są takie, że wiele z Was przechowuje wspomnienia o poprzednich błędach w opalaniu – nie wspominając o dowodach z Facebooka. Osiągnięcie sztucznego blasku w domu jest często trudne do opanowania, ale jeśli nie jedziesz na wakacje lub po prostu chcesz uniknąć szkodliwego wpływu słońca, wybór dobrego samoopalacza jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli pragniesz wyglądać jak brązowa bogini, a nie jest pomarańcza (Ross Geller po opalaniu natryskowym – znasz ten odcinek 😉), to warto wykonać te 5 kroków, aby uzyskać nieskazitelną opaleniznę…

PRZYGOTOWANIE DO USUWANIA WŁOSKÓW

Bez względu na to, jakich produktów do opalania używasz, są one zawsze tak dobre, jak płótno, na którym pracujesz, więc nie pomijaj przygotowania. Jest to naprawdę ważne, jeśli chodzi o sztuczne opalanie i, co zaskakujące, jest często pomijane. Dlatego należy unikać usuwania włosków w dniu opalania. Ewentualne usuwanie owłosienia należy przeprowadzić na 24 godziny przed zabiegiem, aby upewnić się, że skóra się uspokoiła i pory zostały zamknięte. Jak większość rzeczy w życiu, włóż wysiłek przed opalaniem i będziesz czerpać korzyści z długotrwałego efektu.

ZŁUSZCZANIE

Aby się opalić trzeba dobrze złuszczyć, a niezależnie od tego, czy ręcznie złuszcza się ciało za pomocą peelingu, czy też zwraca się do zaufanych rękawic do złuszczania, ten krok jest niezbędny do uzyskania gładszej, bardziej równomiernej opalenizny. Jeśli Twoja martwa skóra zacznie się opalać w ciągu kilku dni po opalaniu, kolor będzie niejednolity lub całkowicie zaniknie. Dotyczy to każdego miejsca, w którym chcesz się opalić, w tym twarzy (ale wybierz coś łagodniejszego niż to, czego użyłeś na swoim ciele).

NAWILŻENIE

Wiesz, jak to jest: myślisz, że masz swoją technikę opalania opanowaną i wyglądasz świetnie, dopóki nie spojrzysz na swoje łokcie, kolana i stopy – nie wspominając o stanie swoich dłoni i kostek. Nawilżaj wszystkie kłopotliwe miejsca, aby stworzyć barierę pomiędzy produktem a skórą 

UŻYWAJ MITTU

Mogą wyglądać trochę śmiesznie (wszyscy zostaliśmy przyłapani na tym, że mamy w ręku tylko rękawicę do opalania, prawda?), ale zaufaj nam, kiedy mówimy, że rękawica jest twoim BFF, jeśli chodzi o opalanie. Bez względu na to, czy używasz balsamu, pianki czy olejku, rękawica do opalania jest zmiennikiem w grze, który pozwala uniknąć smug i osadów. Rękawice oferują płaską powierzchnię do równomiernego rozprowadzania i pracy dla każdego obszaru ciała. Używaj produktu oszczędnie i pracuj powoli, wykonując kolistymi ruchami od stóp do szyi.

POZOSTAWIĆ CZAS DO WYSCHNIĘCIA

Może to zabrzmieć jak oczywiste, ale zdziwiłoby cię, jak wiele dziewczyn jest zbyt niecierpliwych, by czekać na wyschnięcie opalenizny przed ubieraniem się. Jeśli jesteś mądra, to poczekasz. Włączcie swoje ulubione piosenki (Spice Girls anyone?), zatańczcie w bieliźnie (lub jej braku – nie jesteśmy tu po to, by osądzać), czekając, aż kolor wyschnie, lub chwyćcie swoją niezawodną suszarkę do włosów, by wspomóc proces suszenia. Nie zapominaj o noszeniu luźnych, wygodnych piżam i unikaj białych prześcieradeł, jeśli to możliwe!