Dziś powiemy Ci jak urządzić stylowy piknik tego lata

Od przygotowania pysznych przysmaków, po wybór malowniczej lokalizacji i stylowego koca piknikowego (tak, to ważne), dzielimy się najlepszymi wskazówkami i sztuczkami, które pomogą zorganizować idealny obrazowo piknik. Jest po prostu coś w jadłospisie alfresco, co sprawia, że jedzenie smakuje w 100% lepiej niż zwykle, i z tego powodu nie możemy powstrzymać naszych emocji. W rzeczywistości, możemy prawie czuć smak dorożdżówek.

Family Moments. Selective focus on basket with flowers, loving family with pc in blurred background

WYBIEŻ IDEALNE MIEJSCE

Oczywiście, będziesz chciał znaleźć jakieś malownicze miejsce, ale proponujemy również znalezienie miejsca w pobliżu drzewa, jeśli wychodzisz na zewnątrz w szczególnie ciepły dzień Twoje rzeczywiste miejsce powinno być również płaskie i suche, aby można było łatwo rozłożyć koc, jedzenie i napoje. Nie masz tradycyjnego koca piknikowego? Nie martw się, duży kawałek ładnej tkaniny będzie ok.

ŻYWNOŚĆ

Piknik nie mógłby się odbyć bez klasycznych przekąsek: drożdżówkiz rabarbarem i truskawkami, świeże owoce, bagietki, sery. Warto też nosić przy sobie niezbędne rzeczy; papierowe talerze, miski i sztućce, bo piknik bez nich może być nieporządny. Chcemy też, by jedzenie w ciepły dzień się nie zepsuło, warto więc wyposażyć się w torby termiczne czy przenośne lodówki. Warto też pomyśleć o praktycznych aspektach – nie przynoś zbyt wielu czekoladowych rzeczy, chyba że w fajnej torbie. 

TOP TIP

Proseco czy acerol są zawsze zwycięzcami w naszych książkach. Dla wygody, przynieś swoje napoje w puszkach, które możesz potem wyrzucić. Jeśli przynosisz butelki, nie zapomnij o otwieraczu do butelek czy korkociągu.

OSTATNIE AKCENTY

Jeśli naprawdę chcesz zrobić piknik idealny, będziesz musiała pamiętać o wszystkich niezbędnych akcesoriach (nawet te praktyczne, jak serwetki). A co najważniejsze? (oczywiście oprócz letnich melodii na głośniku bezprzewodowym) SPF. Upewnij się, że jesteś chroniona przez cały dzień, aby uniknąć nieprzyjemnych skutków pikniku w postaci zaczerwienionego nosa czy czoła. Chcesz być spokojna o swoją skórę? Wrzuć Garnier’s SkinActive Moisture Bomb Multi-Protecting Hydrating Mist SPF30 do torebki!