Zalety miodu i dlaczego powinieneś włączyć go do swojej diety i rutyny urody

Miód był używany od wieków do wszystkiego, od gojenia ran do balsamowania zmarłych. 

Jeśli chodzi o naszą skórę, miód może zdziałać cuda. Nie ma co się tu obawiać lepkości na skórze, bo naprawdę warto.

Dlaczego miód jest dobry dla twojej urody?

Miód jest naturalnym środkiem nawilżającym, co oznacza, że przyciąga i zatrzymuje wilgoć w powietrzu, pozostawiając Twoją skórę miękką i elastyczną.

Zawiera antyoksydanty, które neutralizują wolne rodniki. Chroni on Twoją skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez słońce i poprawia jej zdolność do odmładzania i odświeżania się. Jako naturalny środek antybakteryjny, miód przyspiesza gojenie się infekcji i ran, w tym trądziku. Miód jest fantastyczny dla osób o wrażliwej skórze, ponieważ jest środkiem przeciw podrażnieniowym!

Ale poczekaj, to nie wszystko! Wszystkie te właściwości sprawiają, że miód jest również idealny do pielęgnacji włosów.  Ponieważ jest to produkt nawilżający, miód łagodzi suchą, swędzącą skórę głowy i pozwala pożegnać się z łupieżem. Nadaje też im tak bajeczny połysk.

Oto przepis na fantastyczną maskę do włosów. Jest łatwa do wykonania i sprawia, że włosy poczują się dopieszczone!

To, czego będziesz potrzebować:

    1 łyżka Organicznego Oleju Kokosowego

    1 łyżka dobrej jakości miodu

    Czepek prysznicowy

Instrukcje:

    W misce połączymy olej kokosowy z miodem.

    Mieszaninę przełożyć do małego rondelka i podgrzewać na wolnym ogniu, aż się roztopi. Mieszamy do uzyskania gładkiej masy.

    Nałożyć mieszankę na mokre włosy w sekcjach.

    Włosy owinąć w kok, przykryć czepkiem prysznicowym i pozostawić maskę na 30-40 minut.

    Umyj włosy używając zwykłego szamponu i odżywki.

Tak jak w przypadku tej bajecznej maski na włosy, możesz zmieszać miód z innymi popularnymi składnikami kuchennymi, aby stworzyć również maseczkę do twarzy. Możesz również używać jej prosto ze słoika. Tak czy inaczej, Twoja skóra będzie Ci wdzięczna.

A kiedy wszystko inne zawodzi, możesz ją całkowicie zjeść 😉

Poza zwykłym miodem, polecam spożywanie pewnego rodzaju miodu – Manuka Honey. Jedyny rodzaj miodu, który jest rzeczywiście dopuszczony do użytku medycznego. Lecznicza moc miodu jest wykorzystywana od wieków, więc nie jest to żadna nowa sztuczka. Miód ma naturalne właściwości antybakteryjne i stymuluje produkcję komórek, które pomagają naprawić tkankę. Nie wszystkie miody są jednakowe – zakres skuteczności miodu może być ogromny, dlatego najlepiej jest przeprowadzić drobne badania, zanim zainwestuje się w następny słoik z miodem. Miód Manuka jest znany z tego, że jest najsilniejszy, jeśli chodzi o moc antybiotyków, ale nawet wtedy jego skuteczność jest największa.

Jak wybrać swój miodek Manuka

Można zauważyć, że kupując miód Manuka, że wszystko jest produkowany w Nowej Zelandii (bo tam właśnie rośnie krzak manuka), ale można też zauważyć oznakowanie z literami UMF. To oznacza Unikatowy Faktor Manuka. Ich oficjalne rankingi można znaleźć online.  Znak jakości UMF waha się od UMF5 w górę, w zależności od poziomu aktywności antybakteryjnej nienadtlenku w miodzie:

    UMF5 do UMF9 to niski poziom aktywności.

    UMF10 do UMF15 są użytecznymi poziomami

    UMF16 i nowsze to najwyższy poziom o bardzo dużej aktywności

UMF jest gwarancją, że sprzedawany miód jest naturalnym, niefałszowanym miodem manuka i posiada specjalne, nie nadtlenkowe działanie antybakteryjne co najmniej do poziomu wskazanego na etykiecie.

*Jeśli zauważyłeś miód przy użyciu etykiet MGO (Klasyfikacja metyloglikoksalu), możesz dowiedzieć się, w jaki sposób konwertuje on na UMF za pomocą tego kalkulatora lub za pomocą poniższej tabeli szybkiej konwersji:

Active 5+ = MGO 30

UMF 10 = MGO 100

UMF 16 = MGO 250

UMF 20 = MGO 400

UMF 25 = MGO 550

*Inna ważna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę, to jak etycznie miód został wyprodukowany. 

Do czego jest dobry miód Manuka?

Poza tym, że miód Manuka jest sprzedawany w wielu innych warunkach, nie tylko do spożywania go, ale także do nakładania na skórę i nakładania na maskę do włosów. Należą do nich:

    Zapobieganie i leczenie raka

    Redukcja wysokiego cholesterolu

    Zmniejszenie zapalenia ogólnoustrojowego

    Leczenie cukrzycy

    Leczenie infekcji oczu, uszu i zatok przynosowych

    Otwarta rana i leczenie bólu

    Leczenie problemów żołądkowo-jelitowych

Ostrzeżenia: 

**Jak w przypadku każdego suplementu, ważne jest, aby przed użyciem skontaktować się z lekarzem – nie używaj tego wpisu do leczenia powyższych dolegliwości bez profesjonalnej konsultacji. Należy również pamiętać, że osoby uczulone na pszczoły prawdopodobnie nie powinny być uzupełniane miodem Manuka.

** Również, według FDA, nie należy podawać miodu żadnemu niemowlakowi poniżej 1 roku życia.