Zmagasz się z zanieczyszczeniami, przebarwieniami i zaskórnikami? Zacznij od podstaw i oczyść skórę naturalnie.

Photo of young woman with clean skin and splash of water. Portrait of smiling woman with drops of water around her face. Spa treatment. Happy girl washing her body with water. Water and body.

Oto co wpływa na Twoją skórę: w dużej mierze trawienie i hormony, dopiero później produkty. Nie oznacza to, że produkty są bezużyteczne ani, że nie przyniosą korzystnych zmian, ale raczej, że chodzi bardziej o to, co dzieje się wewnątrz, niż o to, co robisz na zewnątrz.

Zmiany w Twojej skórze mogą się zdarzyć z wielu powodów. Zauważam duże zmiany podczas podróży (i stwierdzam, że mam zmiany w moim trawieniu), jak również kiedy jestem w cyklu przedmiesiączkowym (wahania hormonów).

Dobrze udokumentowano, że zdrowe trawienie prowadzi do wyraźniejszej skóry. 

Zwróć uwagę na trawienie, gdy skóra się pobudza, a następnie zastosuj naturalne metody, aby je skorygować. Oto mój sposób na oczyszczenie przewodu pokarmowego i skóry:

💧 Woda – pij jej dużo. Jest to najczęstszy powód zaparć. Staram się dostarczać 2 – 3 l dziennie.

🌱 Błonnik roślinny i zioła – np bardzo oczyszczająca mieszanka organicznego lnu, łuski psyllium, sproszkowanego korzenia mniszka lekarskiego, sproszkowanego korzenia łopianu i sproszkowanych nasion kozieradki. Ta kombinacja pomaga w równoważeniu hormonów i w trawieniu.

🚽Magnez – w postaci cytrynianu magnezu lub tlenku magnezu – może pomóc rozluźnić mięśnie i zwiększyć zdolność organizmu do wypróżniania się i detoksykacji. Jest to jeden z moich ulubionych suplementów, które zabieram ze sobą w podróże. Przyjmuję około 500 mg tlenku magnezu przed snem (*porozmawiaj ze swoim lekarzem przed suplementacją)

🍌Prebiotyki są formą błonnika pokarmowego, który działa jak “nawóz” dla dobrych bakterii jelitowych. Mniszek lekarski zielony i korzeń łopianu w mojej mieszance powyżej są prebiotykami jak również ziołami przywracającymi równowagę hormonalną.

🌱 Probiotyki to żywe bakterie, które można znaleźć w żywności fermentowanej, takiej jak jogurt kokosowy, kapusta kiszona i kombucha. Dodaj niektóre z tych pokarmów i ziół do swojej codziennej diety.

Ten protokół, plus dobry sen powinien pięknie oczyścić Twoją skórę (pod warunkiem, że już ograniczasz cukier, nabiał, gluten i soję).