Fresh coconuts and coconut oil cooking ingredient or spa treatment

Olej kokosowy – Twój najlepszy przyjaciel naturalnego piękna

Powszechnie wiadomo, że olej kokosowy to wspaniały olejek piękności, ale jak dokładnie go używać, aby uzyskać jak najwięcej korzyści? Cóż, jest wiele sposobów. 

Porady i triki pielęgnacyjne z olejkiem kokosowym 

Najlepszej jakości olej kokosowy powinien stać się podstawą dla każdego, kto interesuje się naturalną i zdrową pielęgnacją urody. Jednym z pierwszych wrażeń, jakich doświadczysz, jest nawilżenie bez tego tłustego uczucia, tak powszechnego w kosmetykach komercyjnych.

Gdzie mogę używać Oleju Kokosowego?

Włosy, skóra, zęby i paznokcie korzystają z organicznego i tłoczonego na zimno oleju kokosowego Virgin. Ważne jest, aby sprawdzić etykietę dla tych faktów, najlepszej jakości będzie kosztować około 40zł za 500ml.

Jedzenie olejku kokosowego dla urody?

Naturalna dieta i dodatek (zdrowej ilości) oleju kokosowego jest świetny do stosowania w kuchni, surowej żywności, a nawet na grzankach bezglutenowych. Ze względu na swoje właściwości przeciwutleniające, olej kokosowy działa przeciwstarzeniowy również wewnątrz organizmu. 

Olej kokosowy do włosów – zabiegi pielęgnacyjne

Olej kokosowy można uznać za naturalny produkt naprawiający naturę z wielu powodów, ale kluczowym składnikiem jest zawartość kwasu laurynowego w oleju kokosowym (obecnego również w mleku matki). Ten naturalny związek przenika głęboko do mieszków włosowych, nawilżając na poziomie odżywki, o jakiej tylko marzysz. Olej kokosowy przechodzi długą drogę, więc wystarczy dodać go trochę do opuszków palców i wcierać we włosy lub skórę głowy. Jest on również idealny do stosowania jako “maska na włosy”, jeżeli Twoje włosy wymagają delikatnej pielęgnacji. Inne zastosowania olejku kokosowego dla włosów to między innymi:

    Rewitalizacja zniszczonych włosów

    Wygładzenie kręconych włosów

    Motywowanie porostu włosów

    Zapobieganie rozdwajaniu się końcówek

    Leczcie łupieżu (jest przeciwgrzybiczny)

Olej kokosowy na Twojej skórze

Olej kokosowy jest antybakteryjny, przeciwwirusowy i przeciwgrzybiczny, ale tak delikatny i nawilżający, że prawdopodobnie jest najlepszym dodatkiem do codziennej rutyny pielęgnacji skóry. Stosuj go do usuwania makijażu oczu, samodzielnego peelingu ciała i wzmacniania kości policzkowych. Znajdziesz wiele anegdotycznych dowodów dotyczących oleju kokosowego w leczeniu innych problemów skórnych, w tym:

    Trądzik

    Złuszczanie (połączyć z cukrem, jako środek złuszczający)

    Ekran słoneczny (5 SPF)

    Oparzenia słoneczne (stosować jak po nasłonecznieniu)

    Suche usta (balsam do ust)

    Rozjaśnienie przebarwień 

    Niwelowanie rozstępów

    Leczenie wysypki pieluszkowej

Użycie oleju kokosowego na zębach

Jest to praktyka wciskania oleju między zęby i “ciągnięcia” oleju, przez zęby. Jest to tradycyjny sposób na utrzymanie zdrowia jamy ustnej, jak również pomoc w detoksykacji całego ciała.

Ze względu na przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze i antybakteryjne właściwości oleju kokosowego, pewna ilość “wyciągania oleju” może pomóc utrzymać Twoje zęby czyste, wolne od płytki nazębnej i leczyć zapalenie dziąseł. Dodatkową korzyścią jest przyjemny posmak i słodszy oddech.

Olej kokosowy dla zdrowia paznokci

Spróbuj wcierać niewielką ilość olejku w skórki; olejek stymuluje zdrowy wzrost nowych paznokci i może być używany do leczenia bolesnych paznokci.

Inne korzyści płynące z zastosowania olejku kokosowego

Olej kokosowy wykracza poza zakres tematyczny, może być również stosowany do leczenia wielu dolegliwości wewnętrznych. Pomaga w trawieniu, wzmacnia układ odpornościowy, reguluje poziom cukru we krwi i poprawia pracę tarczycy (pomaga w energetyce i metabolizmie).