Maseczka balansująca Halle Berry’s DIY to twarzy: oto jak ją zrobić

Zakładamy, że promienna cera Halle Berry to marzenie wielu z was. W wieku 54 lat, jej cera jest gładka, lśniąca i pozornie nieśmiertelna. A my, wielcy wielbiciele, cierpliwie czekamy na każdą mądrość pielęgnacji skóry, którą nas obdarzy. 

Czekanie się skończyło: Nagradzana przez Akademię aktorka na swoim instagramie, wraz ze swoją estetką Olgą Lorencin, zaprezentowała #SelfCareSunday serial. Berry jest zwolenniczką zabiegów pielęgnacyjnych DIY, więc zaproponowała przyjazną dla kuchni wersję maski. Rezultat? Wspaniała, sprężysta skóra, à la Berry. 

Jak zrobić maskę balansującą Berry’s DIY. 

Ta prosta domowa receptura delikatnie złuszcza jednocześnie uspokajając stan zapalny i spulchniając skórę w niektórych bardzo potrzebujących nawilżenia obszarach.  

Oto, czego będziesz potrzebować.

W zależności od rodzaju skóry można dokonać kilku poprawek. Jeśli twoja skóra jest bardziej sucha, Berry sugeruje dodanie plastra awokado i kilku kropli olejku awokado. Jeśli masz skórę podatną na trądzik, odrobina sproszkowanego węgla drzewnego do mieszanki może pomóc w usunięciu zanieczyszczeń. 

Następnie wystarczy wymieszać wszystkie składniki w misce, rozprowadzić na czystej skórze i pozostawić na 15 do 20 minut przed płukaniem. Porada: Jeśli możesz, wskocz do wanny lub weź prysznic podczas maseczki. “Niech gorąca para przenika przez twoją skórę”, zauważa. 

Dlaczego to działa

W maseczce znajdują się niektóre z naszych sprawdzonych ulubionych kosmetyków DIY: miód do nawilżania, jogurt do probiotyków i delikatnych peelingów (jest naturalnie wypełniony klinem kwasu mlekowego), olej awokado do blokowania wilgoci i węgiel drzewny do usuwania nadmiaru oleju. Chlorofil, choć opcjonalny, jest również świetny do zmniejszania stanu zapalnego i walki z trądzikiem; jeśli masz go pod ręką, to warto go dodać. 

Nie zapomnij też o warstwie na szyi i dekolcie: “To jest to, o czym ludzie zawsze zapominają” – mówi Berry, wmasowując mieszankę -„Musisz sprowadzić to aż do szyi.” 

Maska Berry’s DIY może pomóc Twojej skórze wyglądać świeżo, błyszcząco i zrównoważone. Delikatne złuszczanie może złuszczyć martwe komórki skóry i poprawić jej strukturę, podczas gdy inne składniki nawilżające sprawiają, że skóra wygląda na pulchną i nawilżoną. Ekstrakty na bok, tak długo jak masz dwa główne składniki. Kup trochę jogurtu (zwykłego, pełnotłustego) i zmieszaj go z miodem. To podstawa dla każdej maski.