Być może jesteśmy tutaj prawdziwymi fankami piękna, ale zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy podchodzą do umywalki, gotowi, by rozpocząć nocną pielęgnację skóry. Czasami, życie po prostu staje na przeszkodzie: jesteś bardzo zajęta, rozpraszasz się, chce ci się spać, zanim pierwsza kropla wody micelarnej uderzy w twoją skórę. Zdarza się tak – nawet najwięksi miłośnicy pielęgnacji skóry mogą czasami czuć się bez motywacji, bez względu na to, jak proste są te rutynowe czynności.

Rozwiązanie?

Rozpocznij rutynową pielęgnację skóry przed snem na długo przed snem.  

Być może już o tym wiesz, ale warto to powtórzyć: Nie ma sztywnej i szybkiej reguły, która mówi, że musisz wykonać rutynową pielęgnację skóry na kilka minut przed wejściem do łóżka. Kluczowe znaczenie ma pewnego rodzaju wieczorne oczyszczenie (chcesz usunąć brud pod koniec dnia, nawet jeśli nie czujesz się koniecznie brudna), ale dokładna godzina jest całkowicie dowolna. 

Można by pomyśleć, że przytulenie się do kanapy lub przytulanie z bliską osobą może spowodować rozmazanie kremu nawilżającego lub wymagać kolejnego mycia, ale jest to po prostu nieprawda. Kiedy wrócisz wieczorem do domu, wykonaj rutynowe zabiegi pielęgnacyjne i dalej spędzaj miło wieczór.

Jeśli jednak często szukasz wymówek, zastanów się nad zaplanowaniem rutyny wcześniej wieczorem – jak po pracy lub kolacji – gdy nie jesteś tak zmęczona. Możesz również pozostawić niektóre produkty do pielęgnacji, od których zaczynasz w zasięgu wzroku – powiedzmy, przed telewizorem lub na nocnej szafce. 

Jeszcze jedna porada na koniec: nie ma reguły, która mówi, że musisz robić swoje wieczorne zabiegi pielęgnacyjne tuż przed snem, więc jeśli okaże się, że jesteś zbyt senna, by je wykonać spróbuj to zrobić o wcześniejszej godzinie.

Niektórzy ludzie uwielbiają dobrą rutynę pielęgnacji skóry, aby zakończyć dzień; inni boją się, jak długo trwa przygotowanie się do łóżka. Nie ma jednej właściwej odpowiedzi: Pielęgnacja skóry polega na tym, co dla ciebie działa.