Korzyści dla urody wynikające ze szczotkowania skóry na sucho

Jako największy organ w organizmie, skóra jest odpowiedzialna za 1/4 wszystkich detoksykacji, które mają miejsce na co dzień. Toksyny, które docierają do powierzchni skóry poprzez strumień krwi, często osadzają się na naskórku tworząc niewielkie podrażnienia, nierówności i skazy. Piękno suchej szczotki polega na tym, że nie nakłada się jej nic na skórę, a mimo to działa ona na tworzenie zdrowszej, piękniejszej skóry!

Dla tych z Was, którzy uprawiają szczotkowanie na sucho, to pewnie nic nowego, ale dla tych, którzy są nowi na scenie szczotkowania skóry, będzie to mile widziany dodatek do Waszego programu wellness i urody. Szczotkowanie na sucho pomaga nie tylko w utrzymaniu zdrowej skóry, ale także zdrowego ciała. Jak działa szczotkowanie na sucho? Szczotkowanie skóry zachęca do świeżego przepływu krwi do jej górnej warstwy. Podobnie jak w przypadku drapania się, zmienia kolor na czerwony (nowa krew spieszy się, aby ją wyleczyć), sucha szczotka budzi skórę i zachęca do powrotu świeżej krwi na jej powierzchnię. To właśnie tutaj twoja krew jest w stanie pozbyć się toksyn.

Po suchym szczotkowaniu, prawie natychmiast czuję się lepiej, bardziej żywy i odświeżony. Szczotkujemy na sucho przed prysznicem. Szczotkuję w kierunku serca, zaczynając od stóp i przesuwając się w górę ciała. Unikam twarzy – moja oczyszczająca szczotka do twarzy jest do tego wystarczająco delikatna, ale nie szczotka do ciała.

Dlaczego warto używać suchej szczotki?

Co więc robi dla Ciebie sucha szczotka? Po pierwsze, szczotkowanie na sucho usuwa martwe komórki leżące na skórze, które nadają jej matowy wygląd. Od razu tworzy to różnicę w tym względzie, ale w efekcie długoterminowym można również osiągnąć wiele innych korzyści dla urody i zdrowia. Zwiększając cyrkulację krwi w organizmie do skóry, pomagasz szybciej wyeliminować odpady (kolejny powód, dla którego robię to przed prysznicem). Dodatkowo, od dziesięcioleci, a może nawet wieków, stosuje się szczotkowanie na sucho, aby pomóc w walce z cellulitem – suchą szczotką można regulować odkładanie się tłuszczu. Pamiętaj, że chcemy pozbyć się cellulitu, nie tylko dlatego, że wygląda on niezbyt ładnie, ale także dlatego, że tkanka tłuszczowa zgromadzona w cellulicie jest w rzeczywistości wypełniona toksynami, z których organizm ma trudności się pozbyć. Pomoc w przeniesieniu krwi na to miejsce i rozluźnieniu tych złogów może być nieoceniona zarówno dla twojego zdrowia jak i urody. 

Jaką szczotkę wybrać?

Naturalne włókna, a nie syntetyczne włosie, a także duża główka szczotki, dzięki czemu nie dodasz zbyt wiele czasu do swojej porannej rutyny.

Kiedy szczotkować?

Raz dziennie na suchym ciele, najlepiej przed prysznicem lub kąpielą.

Jak jak szczotkować?

Zacznij od stóp w górę, a następnie od dłoni w kierunku ramion. Pamiętaj by szczotkować w kierunku swojego serca.

Jak poprawić swoje wyniki?

Pod prysznicem spróbuj zrobić kilka gorących i zimnych polewań (prysznic pod gorącą, a następnie zimną wodą, na przemian kilka razy). W ten sposób jeszcze bardziej zwiększysz swoje krążenie i proces detoksykacji.

Wszędzie możesz znaleźć suche szczotki, ale aby znaleźć dobrej jakości szczotki z naturalnego włosia, sprawdź lokalny sklep ze zdrową żywnością, rynek ekologiczny i/lub dostawcę naturalnych kosmetyków.