Wybiel swoje zęby naturalnie

Image of smiling beautiful woman in white towels brushing teeth and looking at mirror in modern bathroom

Lśniąc i biały uśmiech to chyba marzenie większości z nas, ale nie tylko ze względów kosmetycznych: Zdrowe zęby i dziąsła świadczą o naszym dobrym samopoczuciu. Nasze usta są często określane jako okno do naszego ogólnego zdrowia. Wielu chorobom można zapobiec poprzez odpowiednią pielęgnację jamy ustnej (mianowicie poprzez codzienne szczotkowanie i nitkowanie zębów).

Wiele osób uważa, że jedyną drogą do błyskotliwego uśmiechu są toksyczne chemikalia i wiązki laserowe. Przy odrobinie wysiłku, można jednak zauważyć, że naturalne sposoby na uzyskanie jaśniejszego, bielszego i zdrowszego uśmiechu w cale nie ustępują tym chemicznym.

Dzięki tym składnikom, wskazówkom i narzędziom, zęby w mgnieniu oka będą lśniły. (Rezultaty mogą być już widoczne w ciągu kilku dni, ale jeśli jesteś miłośnikiem kawy lub czerwonego wina, może minąć około tygodnia, aby zobaczyć zauważalną różnicę).

1. Soda oczyszczona

To produkt, który znajduje się w szafce każdego amatora naturalnych sposobów na urodę. Dodanie sody do normalnej rutyny pielęgnacji jamy ustnej przez tydzień może spowodować zauważalną zmianę koloru. Podczas gdy usuwa ona plamy na wszystkim, od lady po ubranie, równie dobrze sprawdza się na zębach.

To proste: przez tydzień nakładam na szczoteczkę naturalną pastę do zębów, a następnie zanurzam ją w sodzie. (Aby to ułatwić, trzymam w łazience małe naczynie z sodą). Zacznij od przednich zębów, aby upewnić się, że te najbardziej widoczne są czyszczone sodą. Upewnij się, że po tygodniu stosowania tej techniki dajesz zębom przerwę od sody. (Choć delikatna, soda oczyszczona może z czasem zniszczyć szkliwo zębów).

2. Wyciąganie oleju

Ten starożytny ajurwedyjski zabieg jest stosowany z różnych powodów zdrowotnych, a także przynosi korzyści dla zdrowia jamy ustnej. Wyciąganie oleju zarówno wybiela Twoje zęby, jak i pomaga utrzymać różowe i zdrowe dziąsła. Jest to łatwy dodatek do każdej porannej rutyny.

Poza korzyściami płynącymi z bielszych zębów, ekstrakcja oleju jest również doskonała do ogólnej detoksykacji i oczyszczania ciała. Codziennie rano wyciskam olej, trzymając 1 łyżeczkę oleju kokosowego w ustach przez 15 minut. Po wypluciu (nigdy nie połykaj oleju) wypłukuję usta, a następnie szczotkuję zęby. W odróżnieniu od sody, wyciąganie oleju może odbywać się codziennie!

3. Truskawki

Pomimo swojej czerwonej barwy, owoce te mają wybielający wpływ na zęby. Naturalny kwas jabłkowy zawarty w truskawkach pomaga w naturalny i łatwy sposób usuwać przebarwienia, natomiast witamina C zawarta w truskawkach jest doskonałym środkiem do usuwania płytki nazębnej. Obżeranie się truskawkami to smaczny sposób, aby pomóc zębom błyszczeć.

4. Płukanie jamy ustnej po jedzeniu

Jest to ważna wskazówka dla tych, którzy piją ciemne napoje lub jedzą kolorowe potrawy. Jagodowe smoothies mogą zabarwiać zęby tak samo jak kawa i czerwone wino, więc upewnij się, że po ich spożyciu wypłuczesz usta wodą. Jeśli nie jest to możliwe, wypij trochę wody i lekko przemyj ją wokół ust, aby zapobiec powstawaniu plam, które mogą zacząć się osadzać.

5. Elektryczna szczoteczka do zębów

Jedną z moich ulubionych “inwestycji w naturalne piękno” jest moja elektryczna szczoteczka do zębów. Ponieważ delikatnie usuwa ona plamy i płytkę nazębną w sposób, który nie jest możliwy przy użyciu szczoteczki ręcznej, uważam, że moje wysiłki związane z wybielaniem zębów trwają dłużej. W rzeczywistości używanie elektrycznej szczoteczki do zębów może delikatnie usuwać stare przebarwienia bez uszkadzania szkliwa zębów – to jak mini codzienne czyszczenie zębów przez dentystę. Choć początkowo może się to wydawać inwestycją, szczoteczka elektryczna może zaoszczędzić w przyszłości, ponieważ lepiej usuwa płytkę nazębną niż szczotkowanie ręczne i jest łagodniejsza dla dziąseł.

Po tygodniu będziesz się uśmiechać, i to nie tylko dlatego, że chcesz pokazać swoje piękne perłowe biele.