Close up Coconut butter bottle, for beauty care or healthy vegan food

Starożytny Ajurwedyjski Rytuał dla Wyraźniejszej Skóry, Bielszych Zębów i Ogólnego Wellness: Korzyści dla urody wynikające ze ssania olejów

Wiosnę już czuć w powietrzu, a jeśli mówimy o wiosennym oczyszczaniu to natychmiast przychodzi nam myśl “detoksykacja”.  Ale tym razem nie mówimy tu o oczyszczających sokach, ale o starożytnym rytuale, który pomoże oczyścić skórę, wybielić zęby i robi to wszystko w 100% naturalnie. Jeśli nie słyszałeś o ssaniu oleju, możesz początkowo pomyśleć, że brzmi to trochę dziwacznie. Jednak warto zainteresować się tym tematem, bo metoda ta ceniona była już w starożytności przez kultury znane z zaawansowanej i skutecznej medycyny naturalnej. Już wyjaśniamy o co chodzi

Co to jest “Oil Pulling”, czyli ssanie oleju?

Z korzeni medycyny ajurwedyjskiej, „Ssanie Oleju” to odwieczny rytuał, o którym mówi się, że czyni cuda dla twojego piękna i ciała. Zasadniczo jest to praktyka polegająca na przepłukiwaniu ust olejem przez 15 minut każdego ranka w celu oczyszczenia układu limfatycznego i utrzymania optymalnego stanu zdrowia zębów (co prowadzi do ogólnych korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia). Ssanie oleju jest całkowicie nieszkodliwe i niedrogie, więc zanim zamkniesz tę stronę, przeczytaj dalej, spróbuj przez kilka tygodni, a następnie zdecyduj.

Nie wiesz zbyt wiele o Ajurwedzie?

Ajurweda jest tradycyjnym systemem medycyny hinduskiej, który wykorzystuje dietę, leczenie ziołowe i jogiczne oddychanie w celu uzdrowienia i zachowania równowagi. Opiera się na pięciu elementach (ziemi, powietrzu, wodzie, ogniu i przestrzeni), które połączyły się w trzy doshe: vata, kapha i pitta. Posiadanie równowagi tych dosh prowadzi do ostatecznego zdrowia. Teraz, nie mówiąc zbyt specjalistycznie, wszędzie tam, gdzie masz nierównowagę jest miejsce, gdzie skupiłbyś się i uzdrawiał za pomocą diety, ziół, medytacji, ćwiczeń, jogi i masażu.

Korzyści ze ssania oleju

Dr Bruce Fife, lekarz naturopatyczny, który napisał książkę na temat “Oil Pulling”, notatki:

“Większość przewlekłych i zakaźnych chorób, które trapią nasze dzisiejsze społeczeństwo, ma wpływ na zdrowie naszej „jamy ustnej. Nasze usta są odzwierciedleniem zdrowia wewnątrz naszego ciała… Po prostu poprawa zdrowia zębów i dziąseł może uleczyć wiele przewlekłych problemów….Olej działa jak środek czyszczący. Kiedy wkładasz go do jamy ustnej i pracujesz nim wokół zębów i dziąseł, “wyciąga” bakterie i inne zanieczyszczenia… Ssanie oleju ma bardzo silne działanie detoksykujące”.

Oil Pulling ma bardzo wiele korzyści dla ogólnego zdrowia – a zdrowe ciało przekłada się na naturalne piękno.

Korzyści dla urody i zdrowia wynikające ze ssania oleju

Oto pierwsze korzyści ze ssania oleju:

    Bielsze zęby (bez chemicznych środków wybielających – tj. białe paski i wybielacze)

    Różowe (czytaj: zdrowsze) dziąsła

    Bardziej przejrzysta skóra

    Świeższy oddech

Przy długotrwałym użytkowaniu inne korzyści dla zdrowia i urody obejmują:

    Regulacja cyklu miesiączkowego i poprawa objawów PMS

    Zmniejszony stan zapalny w twoim ciele

    Zmniejszone bóle głowy

    Lepszy sen (klucz do naturalnego piękna)

    Walka z ubytkami i zapaleniem dziąseł

    Ulepszony (mniej toksycznie obciążony) układ limfatyczny

    Zwiększona energia

Jak działa ssanie oleju?

W jaki sposób ssanie oleju pozwala osiągnąć te wszystkie korzyści? Cóż, pomyśl o układzie pokarmowym jako o jednym – bo tak jest. W rzeczywistości układ trawienny to w zasadzie pojedynczy organ od ust do “punktu wyjścia”. Toksyny i substancje odżywcze, które przepływają przez układ limfatyczny i inne kanały w organizmie, wchłaniają się do przewodu pokarmowego (czytaj: żołądek i jelita). Często właśnie dlatego język jest tak ważnym narzędziem diagnostycznym w tradycyjnej medycynie chińskiej. Krótko mówiąc, ssanie oleju usuwa toksyny przez usta i gruczoły, wchłaniając je przez błony śluzowe.

Jak można ssać olej?

Rozpoczęcie własnej praktyki “Oil pull” jest łatwe, szybkie i tanie. To po prostu wymaga:

    1 – 3 TSP wybranego przez Ciebie oleju (najlepiej surowy i organiczny olej kokosowy, ponieważ ma on naturalne właściwości antybakteryjne/antygrzybicze/antywirusowe dzięki zawartości kwasu kaprylowego i laurynowego, ale możesz użyć każdego czystego oleju roślinnego, takiego jak słonecznikowy czy sezamowy).

    Jakiekolwiek dodatki, które wolisz (możesz dodać 2 krople oleju z Oregano dla uzyskania dodatkowego efektu “antybakteryjnego”, ale nie jest to konieczne, aby uzyskać korzyści z wyciągania oleju)

Codziennie rano, na czczo zacznij ssanie oleju:

    Wypłucz usta

    Weź do ust olej kokosowy + olej z oregano

    Ssij przez 15 – 20 minut (dobrym pomysłem jest robienie tego pod prysznicem)

    Wypluj do toalety (olej może zatykać zlew)

    Wypłucz usta i umyć zęby

Nie połykać – roztwór jest wypełniony mikrobami, toksynami i bakteriami.

Prawdopodobnie zauważysz zmianę w dziąsłach i zębach w ciągu tygodnia.